Pages Navigation Menu

Irina Begu a ajuns in semifinalele turneului de la Moscova

Irina Begu a invins-o in sferturile de finala a turneului de la Moscova pe Tsvetana Pironkova, scor 1-6, 6-3, 6-2, in doua ore si 7 minute de joc.

Dupa primul set pierdut, romanca a revenit şi nu i-a mai dat nici o sansa bulgaroaicei de pe locul 43 WTA si s-a calificat in semifinalele turneului. Aceasta a fost prima victorie a lui Begu in trei intalniri cu Pironkova.

begu

In semifinale, Irina Begu, a 61-a jucatoare a lumii, o va intalni pe Lucie Safarova, pozitia 17 in clasamentul mondial.

Prin calificarea in semifinale, Begu si-a asigurat 185 de puncte WTA si un cec in valoare de 34.350 de dolari.