Pages Navigation Menu

Franta in sferturi la CM dupa 2-0 cu Nigeria

Nigeria a dat o replica darza Frantei, dominand chiar o buna parte din joc. Totusi, jucatorii africani au cazut fizic in final dupa efortul sustinut din prima repriza. Franta, cu un Pogba excelent si un Valbuena foarte activ, au pus o presiune tot mai mare in ultimele 20 de minute ratand cateva ocazii imense. A fost nevoie insa de greseala portarului Enyeama, impecabil pana atunci, pentru ca Pogba sa inscrie cu capul in minutul 79. Franta a dominat finalul, a avut ocazii mari, concretizate prin autogolul lui Yobo. 2-0 si Franta merge meritat in sferturi, unde o asteapta un duel de foc cu Germania.

Juventus' Pogba looks on during their Italian Serie A soccer match against Livorno in Livorno

Ramane insa decizia controversata a arbitrului care nu l-a eliminat pe Matuidi in minutul 52 dupa o intrare dura la Onazi.