Pages Navigation Menu

Alin Victor Tulburean, pe primele locuri la concursul de schi alpin din Austria

Festivalului Olimpic al Tineretului European 2015, editia de iarna, care are loc la Vorarlberg (Austria) si in Liechtenstein nu le-a purtat prea mare noroc romanilor, astfel ca schiorul  Alin Victor Tulburean s-a clasat pe locul 35 in proba de slalom din cadrul concursului de schi alpin.

Alin Victor Tulburean

Joi, Alin Victor Tulburean a reusit sa se claseze pe locul 35 in proba de slalom din cadrul concursului de schi alpin din cadrul Festivalului Olimpic al Tineretului European 2015, editia de iarna, unde a fost cronometrat cu timpul de 1 min 44 sec 02/100. Daca la finalul primei manse, sportivul roman ocupa pozitia a 57, cu 52 sec 58/100,  acesta a reusit sa urce 22 de locuri in clasament, gratie timpului inregistrat in mansa secunda, 51 sec 44/100, potrivit site-ului COSR.

Pe de alta parte, Thomas Andrei Cojanu a abandonat in prima mansa a probei la care au luat startul 107 sportivi.

Festivalului Olimpic al Tineretului European 2015

Sandor Gyorgy s-a clasat pe locul 49 în calificările probei masculine de sprint clasic, la schi fond, cu timpul 03 min 53 sec 09/100, Raul Mihai Popa a ocupat locul 52 (03:56.82), iar Nicolae Razvan Arnaut — locul 58 (04:05.88) din 85 de participanti, informeaza Agerpres.

In proba similara feminina, Nicoleta Luciana Sovarschi a ocupat locul 47, cu timpul 04 min 14 sec 80/100, iar Bernadett Kacso a sosit pe locul 58, în 04 min 26 sec 71/100 din 69 de sportive.