Pages Navigation Menu

Novak Djokovic, primul trofeu din 2017

Tenismenul sârb Novak Djokovic l-a învins, sâmbătă, pe britanicul Andy Murray şi a câştigat turneul de la Doha pentru al doilea an consecutiv.

Photo by Julian Finney/Getty Images

În ultimul meci al competiției, Jucătorul de tenis de origine sârbă Novak Djokovic, ocupantul locului doi în clasamentul ATP, s-a impus, după o partidă echilibrată, în trei seturi, scor 6-3, 5-7, 6-4, în fața britanicului Andy Murray, numărul unu mondial și principalul favorit al turneului, informează AFP.

Este al doilea titlu consecutiv câştigat de Djokovic la Doha (Quatar), competiție dotată cu premii în valoare totală de 1,237,190 de dolari, după ce, în 2016, tot el a câştigat întrecerea qatareză.